W dniu 28 maja 2026 r. w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego podsumowano XXXIII edycję konkursu „Najlepsza praca modelowo-konstrukcyjna” w szkołach elektrycznych i elektronicznych. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego, kształcących się w zawodach i na kierunkach związanych z branżą mechaniczną, elektryczną, elektroniczną, informatyczną i mechatroniczną.
W uroczystości z ramienia Oddziału wzięli udział: Piotr Borkowski – Prezes Oddziału, Dariusz Hantsz – Wiceprezes ds. Młodzieży, a jednocześnie przewodniczący Komisji konkursowej oraz Anna Grabiszewska – Dyrektor Biura Oddziału, Sekretarz Zarządu.
Nagrody otrzymali:
– w kategorii „Pierwsze kroki”:
I miejsce ex aequo – Jakub Duda (Koluszki) oraz Dawid Szczepanik (Pabianice);
II miejsce – Michał Jasiński i Igor Ekielski (Łódź);
– w kategorii „Profesjonaliści”:
I miejsce ex aequo – Krystian Cywiński (Kleszczów) oraz Maksymilian Szymczak (Łódź);
II miejsce ex aequo – Rafał Jasiak (Łódź) oraz Natalia Opala i Michał Jedynak (Koluszki);
III miejsce ex aequo – Witold Delewski (Koluszki) oraz Jakub Tyma (Łódź).
Przyznano również dwa wyróżnienia za szczególne walory prac dla: Antoniego Janowskiego (Łódź) i Jakuba Krakowiaka (Koluszki).
W czasie gali osoby nagrodzone nie tylko odebrały atrakcyjne nagrody, ale także mogły opowiedzieć o zwycięskich projektach i swoich pomysłach konstruktorskich na przyszłość. Organizatorem konkursu było ŁCDNiKP, a honorowy patronat objął SEP – Stowarzyszenie Elektryków Polskich – Oddział Łódzki.


